Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Екстра девствено маслиново масло Terre Antiche

535.00 ден

Екстра девственото маслиново масло на Олио Данте – „Тере Антике“ (Terre Antiche) е резултат на внимателен и мудар избор на најдобри масла од најважните области за одгледување маслинки на Европската Унија.Неговиот мек и сладок вкус го прави идеален зачин за јадења во кои сакате да вкусите со деликатес, оставајќи да преовладува оригиналниот вкус на храната.
Благодарение на неговиот хармоничен профил, тој е идеален за секојдневно готвење, совршено прилагодувајќи се на најразновидни употреби. Одлично за подготовка на сосови, за готвење јадења со месо или нежни гарнитури, за сурова риба и зеленчук. Многу стабилен на високи температури, може да се користи и за јадења за кои е потребно подолго готвење и за вкусно пржење.
Маслиновото масло, освен што е вкусно, тоа е и одлично за Вашиот организам. Ќе Ви помогне да размислувате побрзо бидејќи е полно со здрави масти. Липидите во маслото помагаат при одржувањето на нервните патишта во вашиот мозок, а ова им овозможува на мозочните импулси да се движат поефикасно. Исто така, тоа е суперхрана за Вашето срце, ја подобрува и работата на дигестивниот систем, а може и да Ви помогне во процесот на губење на телесната тежина. Маслиновото масло преку антиоксидансите го спречува процесот на стареење, што значи дека Ве одржува млади, а ја одржува и свежината на Вашите нокти, кожа и коса.

Грамажа: 1000мл

На залиха

Количина:
Бренд: