Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Монокултивар маслиново масло со овошна арома

590.00 ден

Маслинката Коратина е највисок израз на оваа земја. Резултатот е моќнои вистинско масло, како и оние што го одгледуваат. Екстра девственото маслиново масло со интензивна овошна арома истовремено зачинето и со малку горчлива склоност. Неговата особеност е тоа што содржи трипати повеќе антиоксидантни полифеноли од кое било друго масло.
Ова екстра девствено маслиново масло ги разубавувастарите јадења и ги задоволува современите непца. Се одликува со интензивно зелена боја со златни нијанси, не се потиснува од аромите на копар, анасон, артичок и бибер. Изобилувасо вегетативни тонови, моќна, богата, издлабена од феноли совршено споени во структурата, со добра рамнотежана вкусот.
Екстра девствено маслиново масло од Коратина е совршено за сурова храна, салати и супи од мешунки. Маслиновото масло, освен што е вкусно, тоа е и одлично за Вашиот организам. Ќе Ви помогне да размислувате побрзо бидејќи е полно со здрави масти. Липидите во маслото помагаат при одржувањето на нервните патишта во вашиот мозок, а ова им овозможува на мозочните импулси да се движат поефикасно. Исто така, тоа е суперхрана за Вашето срце, ја подобрува и работата на дигестивниот систем, а може и да Ви помогне во процесот на губење на телесната тежина. Маслиновото масло преку антиоксидансите го спречува процесот на стареење, што значи дека Ве одржува млади, а ја одржува и свежината на Вашите нокти, кожа и коса.

Грамажа: 250мл

На залиха

Количина:
Бренд: