Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Екстра девствено маслиново масло San Massimo

903.00 ден

Плод од најдобрите маслинки, екстра девственото маслиново масло Сан Масимо е малку нетранспарентно бидејќи природно се преточува без да се подложи на никаква филтрација. Златното бандажирање е избрано за заштита на органолептичките карактеристики чувствителни на светлина. Сан Масимо е екстра девствено масло со деликатен мирис, идеален за сите видови јадења, како што се салати, месо, сосови и брускети. Маслиновото масло, освен што е вкусно, тоа е и одлично за Вашиот организам. Ќе Ви помогне да размислувате побрзо бидејќи е полно со здрави масти. Липидите во маслото помагаат при одржувањето на нервните патишта во вашиот мозок, а ова им овозможува на мозочните импулси да се движат поефикасно. Исто така, тоа е суперхрана за Вашето срце, ја подобрува и работата на дигестивниот систем, а може и да Ви помогне во процесот на губење на телесната тежина. Маслиновото масло преку антиоксидансите го спречува процесот на стареење, што значи дека Ве одржува млади, а ја одржува и свежината на Вашите нокти, кожа и коса.

Грамажа: 500мл

На залиха

Количина:
Бренд: