Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Salvadori

Прикажан е еден резултат

  • Екстра девствено маслиново масло

    Екстра девственото маслиново масло е супериорен квалитет на масло добиено директно од маслинките и исклучиво со механичко притискање на маслинките. Тоа е основна состојка на секојдневната исхрана, поради нејзините хранливи својства, избалансиран и хармоничен вкус и разновидност во употребата.Идеално за зачинување на сирови јадења, за ладни тестенини, салати, карпачо и јадења на скара, како состојка за подготовка и за готвење сосови, печење и гарнири.
    Маслиновото масло, освен што е вкусно, тоа е и одлично за Вашиот организам. Ќе Ви помогне да размислувате побрзо бидејќи е полно со здрави масти. Липидите во маслото помагаат при одржувањето на нервните патишта во вашиот мозок, а ова им овозможува на мозочните импулси да се движат поефикасно. Исто така, тоа е суперхрана за Вашето срце, ја подобрува и работата на дигестивниот систем, а може и да Ви помогне во процесот на губење на телесната тежина. Маслиновото масло преку антиоксидансите го спречува процесот на стареење, што значи дека Ве одржува млади, а ја одржува и свежината на Вашите нокти, кожа и коса.

    Грамажа: 750мл