Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Redoro

Се прикажуваат сите 2 резултати

  • Екстра девствено маслиново масло ароматизирано со бел тартуф Fiordiamante

    Сета добрина на екстра девственото маслиново масло, во комбинација со бел тартуф, за оние кои го сакаат нивниот деликатен вкус. TuberMagnatumPico е најскапоцениот и најскап тартуф поради неговиот посебен и неопислив мирис. Особено e пријатно кога е зрело: маслото со бел тартуфима карактеристичен и непогрешлив вкус, иако не е лесно да се дефинира. Ароматизираните масла се користат за ароматизација на салати, месо, сосови. Пробајте го и едноставно на парче печен леб и уживајте во вкусот!
    Маслиновото масло, освен што е вкусно, тоа е и одлично за Вашиот организам. Ќе Ви помогне да размислувате побрзо бидејќи е полно со здрави масти. Липидите во маслото помагаат при одржувањето на нервните патишта во вашиот мозок, а ова им овозможува на мозочните импулси да се движат поефикасно. Исто така, тоа е суперхрана за Вашето срце, ја подобрува и работата на дигестивниот систем, а може и да Ви помогне во процесот на губење на телесната тежина. Маслиновото масло преку антиоксидансите го спречува процесот на стареење, што значи дека Ве одржува млади, а ја одржува и свежината на Вашите нокти, кожа и коса.

    Грамажа: 250мл