Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Maremma

Прикажан е еден резултат

 • Екстра девствено маслиново масло од Тоскана

  Од берењето на маслинките и последователното мелење до почетокот на ноември се добива производ со многу мала киселост, со типичен овошен и избалансиран вкус со тревни нијанси и горчлив бадем на финишот, со непогрешлива златно зелена боја.Ароматичната упорност е долга и интензивна и се комбинира со традиционалното трнење што се чувствува во грлото, типично за тосканските масла.
  Ладно е извлечено со модерен континуиран систем, каде што се комбинираат тосканската традиција и современата технолошка иновација, способни да ги одржат непроменети сите скапоцени органолептички карактеристики на екстра девственото маслиново масло. За ова масло се користат маслинки од супериорна категорија од сортите Мораиоло, Лечино, Франтојо и други.
  Идеален зачин за јадења од риба, месо и зеленчук, тоа е основната основа на медитеранската исхрана.
  Екстра девственото маслиново масло се смета за главен елемент на медитеранската исхрана.Не само што е добар за зачинување, пржење и ароматизација, туку е вистински еликсир за благосостојба.
  Маслиновото масло, освен што е вкусно, тоа е и одлично за Вашиот организам. Ќе Ви помогне да размислувате побрзо бидејќи е полно со здрави масти. Липидите во маслото помагаат при одржувањето на нервните патишта во вашиот мозок, а ова им овозможува на мозочните импулси да се движат поефикасно. Исто така, тоа е суперхрана за Вашето срце, ја подобрува и работата на дигестивниот систем, а може и да Ви помогне во процесот на губење на телесната тежина. Маслиновото масло преку антиоксидансите го спречува процесот на стареење, што значи дека Ве одржува млади, а ја одржува и свежината на Вашите нокти, кожа и коса.

  Грамажа: 500мл