Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Fungo e Tartufo

Прикажан е еден резултат

  • Екстра девствено маслиново масло ароматизирано со пеперончино Fiordiamante

    Екстра девственото маслиново масло со вкус на пеперончино е навистина одличен зачин што може да се користи во кујната за да се даде дополнителен поттик на секое јадење. Но, тоа е исто така лек со повеќе придобивки бидејќи ги комбинира својствата на маслиновото масло со оние на пеперончино.
    Маслото секогаш треба да се користи сурово или барем само малку готвено, за да се задржи неговата арома недопрена. Може да се користи за ароматизирање на салати, месо, сосови и брускета. Екстра девственото маслиново масло со пеперончино е едно од најпопуларните зачини во италијанската кујна. Вистинска класика.
    Маслиновото масло, освен што е вкусно, тоа е и одлично за Вашиот организам. Ќе Ви помогне да размислувате побрзо бидејќи е полно со здрави масти. Липидите во маслото помагаат при одржувањето на нервните патишта во вашиот мозок, а ова им овозможува на мозочните импулси да се движат поефикасно. Исто така, тоа е суперхрана за Вашето срце, ја подобрува и работата на дигестивниот систем, а може и да Ви помогне во процесот на губење на телесната тежина. Маслиновото масло преку антиоксидансите го спречува процесот на стареење, што значи дека Ве одржува млади, а ја одржува и свежината на Вашите нокти, кожа и коса.

    Грамажа: 250мл